Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FLORILE
10-28-2014, 04:43 PM
RE: FLORILE
Noi asociem florile cu frumusetea, delicatetea, dar cand vezi aceasta "floare"de-a dreptul macabra.....numai la frumuste nu te gandesti 04:

[Image: antirrhinum_zps63c4d85a.jpg]
Antirrhinum

"Să fii veșnic tânăr nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești."

Ana Aslan
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
10-28-2014, 04:49 PM
Uite, Pecteilis Radiata desi ciudata sau mai bine zis , neobisnuit ,,este f delicata ,specatculoasa,o pasar-n zbor. 09
[Image: pecteilis-radiata_zps710b6171.jpg]

"Să fii veșnic tânăr nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești."

Ana Aslan
12-13-2014, 03:08 PM (This post was last modified: 12-13-2014 03:24 PM by anuk.)
Mi-a inflorit in dimineata asta prima orhidee si mi-am amintit ca am aceste imagini de exemplare speciale, pe care mi-ar placea sa le am 09
Sunt ireal de frumoase .

Orhidee
[Image: orchidees_zpsacb7da06.jpg]

Orchis Italica

[Image: orchis-italica1_zps681d8cd3.jpg]

[Image: orchis-italica_zps5300f31a.jpg]

Impatiens Bequaertii

[Image: impatiens-bequaertii_zps65545914.jpg]

Peristeria Elata

[Image: peristeria-elata_zps914c265b.jpg]

Phalaenopsis
[Image: phalaenopsis_zps2a34dc24.jpg]

Ana Aslan
04-02-2017, 02:57 PM
Daca intra Mod 1 ,poate vedea orhidee pe care nu le avem in comertul nostru,cum ar fi :

Orhidee crab
[Image: christian-ziegler-orchids-07.adapt.590.1...mgkcho.jpg]

sau.....
Orhidee melc

[Image: christian-ziegler-orchids-09.adapt.590.1...eazmgi.jpg]

Orhidee paianjen

[Image: christian-ziegler-orchids-03.adapt.1900....ymaink.jpg]

Ana Aslan
12-09-2017, 05:04 PM
Cred ca este cel mai spectaculos bonsai din cate am vazut

[Image: 3hGBloU.jpg]

Ana Aslan
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication