Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gradina mea
04-16-2014, 01:04 PM
RE: Gradina mea
Coincidenta sau nu, ia priviti colea ce fac unii prin Banat
https://www.facebook.com/gogu.brancardie...3486973724

Cand armele sunt ilegale, numai delincventii au arme.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
04-16-2014, 07:22 PM (This post was last modified: 04-16-2014 07:33 PM by degetica.)
(04-16-2014 12:10 PM)Gogu Wrote:  Sincer, nu ma intereseaza daca romanul cultiva sau nu cele de mai sus.
Informatiile sunt mai mult pentru mine si pentru cei ce vor, nu sunt pentru cei ce nu vor.

Pff,ce scorpion navalnic01)) Ce aisarit asa ,oltene? Eu doar am vrut sa arat ca mentalitatea romanului e inca la un nivel mititel chiar si in agricultura,dar stiu ca sunt si care incearca sa aduca si altceva in agricultura romaneasca,asa ca stai bland si nu mai scoate acul09

(04-16-2014 01:04 PM)Gogu Wrote:  Coincidenta sau nu, ia priviti colea ce fac unii prin Banat
https://www.facebook.com/gogu.brancardie...3486973724

Si-l mai cheama si Gogu brancardierul01)))
Cica are si un slogan-car sparanghel ranit la frunze,napi cu protuberante prea multe ,hrean usor lezat in aroma01))
04-17-2014, 10:33 AM
Sincer, intotdeauna mentalitatea "taranilor" este putin mai conservatoare.
Pentru ca efortul de a cultiva este destul de mare, nu multa lume are curajul sa experimenteze, mergand in general pe "retete" consacrate.
Vezi ca e preluare pe feisbuci. Nu m-am descurcat sa dau link-ul original, asa ca am facut share 03

04-17-2014, 11:17 AM
Din fericire sunt tineri care s-au orientat spre agricultura si eu sunt deschisi la nou.
04-17-2014, 10:02 PM
Si sper sa fie perseverenti si ambitiosi si sa nu abandoneze la primul hop.
12-10-2014, 11:41 AM
O carte destul de interesanta care descrie, ca pentru un incepator, o gradina de legume ecologica.

.pdf  Agnes Gedda - Gradina de legume ecologica.pdf (Size: 3.35 MB / Downloads: 4)

12-11-2014, 03:21 PM
Uite un om curajos ,care a reusit in timp scurt sa cultive cu succes goji, o planta la moda 09

http://agrointel.ro/28141/infiintarea-un...i-de-goji/

"Să fii veșnic tânăr nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești."

Ana Aslan
12-11-2014, 08:13 PM
Eu as vrea aici niste discutii despre gradinile personale ca asa se numeste topicul...gradina mea.
12-12-2014, 02:14 PM
Si eu as vrea 2 milioane de euro....

12-12-2014, 04:06 PM
(12-11-2014 08:13 PM)degetica Wrote:  Eu as vrea aici niste discutii despre gradinile personale ca asa se numeste topicul...gradina mea.

Am inteles ca ai gradina, si cum stii ca "puterea exemplului " este adevarata......esti invitata mea.

"Să fii veșnic tânăr nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești."

Ana Aslan
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication