Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buna ziua
09-30-2014, 05:17 PM
Wink Buna ziua
Bine v-am gasit .Ma numesc Ioana sunt din Roman si sunt medium.Am gasit aici un loc udne sa pot comunica cu lumea .Sper sa ne intelegem foarte bine impreuna
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
09-30-2014, 06:07 PM
RE: Buna ziua
Eu cred ca o sa ne intelegem foarte bine

"Umorul adevărat este haz cu studii universitare. A nu se confunda cu mitocănia veselă."
09-30-2014, 10:55 PM
De minune01))
10-01-2014, 07:09 AM
Bine ai venit!

...si maine este o zi...
Visit this user's website Find all posts by this user
10-01-2014, 09:17 AM
(09-30-2014 05:17 PM)lumina_ioanei Wrote:  Bine v-am gasit .Ma numesc Ioana sunt din Roman si sunt medium.Am gasit aici un loc udne sa pot comunica cu lumea .Sper sa ne intelegem foarte bine impreuna

Bine-ai venit si poate ca medium fiind ,aflam si noi unde-i Elodia 09
10-01-2014, 02:05 PM
Asta nu se poate face. Un medium nu are puterea de a afla asa ceva .Mediumul aduce liniste pace iubire, sfaturi bune, sustinere si comunicare.Nu e bien sa aduci spirite inapoi este bine sa le oferi drumul luminii, sa le amintesti in suflet prin clipele frumoase traite alaturi de ele cit au vietuit pe pamint,este minunat sa ii faci pe cei care au pierdut pe cineva sa ierte cele facute de cel plecat pentru ca acesta sa treaca in lumina.Treaba cu adusul inapoi si cu cautatul lui in lumea spiritelor este foarte periculoasa si o fac altii nu mediumii deoarece poti da de entitati cu energii negative , mincinoase ce se pot da drept sufletul celui cautat.Sufletele au nevoie de liniste si lumina nu de aducere in zona neagra dintre moarte si lumina. 01)
10-01-2014, 02:35 PM
E punctul tau de vedere, am vazut la TV politiacolaborand cu merium priceput pt a gasi persoane disparute . Pt sfaturi bune nu e nevoie sa fii medium, o face orice om de buna credinta si oleaca de intelepciune. NU ?
10-01-2014, 02:58 PM
Nu neaparat deoarece trebuie sa cunosti sa poti da sfaturi am zis ca sunt alti mediumi sau clarvazatori care pot ajuta nu toti .Mediumii sunt impartiti pe mai multe categorii nu toti se pricep la un singur lucru de aia se recomanda sa lucreze mediumii impreuna sa puna cap la cap toate calitatile lor.Poti cauta pe net sa vezi cite tipuri de mediumi exista si ce pot fiecare face.Raman la parerea mea ca nu e bine sa aduci inapoi sufletele din ce am discutat si cu alti mediumi.Acuma fiecare are ideile si paprerile lui dar daca comunica se poate face inteles
10-01-2014, 04:26 PM
Tu ca si medium, ce trebuie sa cunosti ca s-mi dai mie sfaturi daca ti-as cere asta ?
10-01-2014, 04:55 PM
Am vazut cateva episoade din serialul Medium un serial captivant 09 ,e drept ca e fictiune, dar probabil ca e si un sambure de adevar, tipa "vedea'' si morti, si ce urma sa se intample . Sunt curioasa sa vii cu detalii, interesant de stiut ce si cum, direct de la cineva care practica.
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication