Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instinctul patern
03-05-2014, 12:57 PM
RE: Instinctul patern
Exceptia intareste regula01)) Asa e Gogule ,nu exceptiile fac mamele sa fie ceea ce sunt.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
03-05-2014, 02:45 PM (This post was last modified: 03-05-2014 02:46 PM by Sarrah.)
Sarrah ,ma tem ca avand o astfel de atitudine toate relatiile pe care ti le-ai dori esueaza din start .Nimeni nu e perfect ,nici macar tu ,dar ca sa poti construi ceva trebuie caramizi de buna calitate si primele caramizi ar trebui sa fie iubirea si increderea ,daruirea si curajul ,fara ele orice relatie care e pusa direct sub lupa e sortita esecului .E bine sa fii prevazatoare ,dar nu transforma asta in obsesie ,in ...eu stiu tot ca s-ar putea sa dai gres si un om nu face altui om asa ceva ,adica punerea sub lupa decat cand in sufletul lui e un mare gol si nu iubirea.

Am citit cu emotie raspunsurile, mai bine sa fiu criticata aici.
Probabil se va analiza singur, pentru ca ar trebui sa se gandeasca la faptul ca nu as spune oricui asta. Pacat ca trebuie sa inceapa astfel.
Va gandi ca am analizat din moment ce am spus.
03-05-2014, 03:09 PM
Sarah,hai sa analizam alta situatie, partenerul tau de viata neavand probleme cu fertilitatea iti cere sa adoptati un copil al lui cu o mama surogat ,in situatia asta macar 50% copilul "va apartine ". Accepti varianta lui ?
03-05-2014, 05:08 PM (This post was last modified: 03-05-2014 05:08 PM by degetica.)
Cred ca Sarrah e deja cu un pas aproape de infarct cu aceasta propunere ,pentru ca ceva imi spune ca ce-i al ei e doar al ei01)) chiar si folosind eprubeta01))
03-05-2014, 08:35 PM
(03-05-2014 03:09 PM)anuk Wrote:  Sarah,hai sa analizam alta situatie, partenerul tau de viata neavand probleme cu fertilitatea iti cere sa adoptati un copil al lui cu o mama surogat ,in situatia asta macar 50% copilul "va apartine ". Accepti varianta lui ?

Care ar fi motivul sa fie despartit de mama copilul?
In momentul cand apare un copil, cel mai important va fi binele copilului, asta ar trebui sa fie pe primul plan.
Eu as fi mama surogat. Mama copilului, indiferent cum as face, e mama biologica.

Dincolo de acceptul meu (da, pentru sot as fi de acord) problema ar fi mult mai complexa.
Mama biologica de ce nu ar avea sot, sotul ei de ce ar fi de acord?
M-ar vrea si pe mine in "contrapartida"...

Ipotetic ar fi posibil intr-un cerc atat de strans de prieteni incat...nu s-ar mai sti cine cu care "voteaza", s-ar incurca "urnele"...
03-05-2014, 09:02 PM
Doamne , cum complici lucrurile.
03-05-2014, 10:24 PM
Ei le incurca ,le ....invarteste01)) Sa nu ametesti Sarrah de la atatea rotiri01))
03-05-2014, 10:27 PM
Vorbim discutii...nici o mama nu da copilul.
Ori ii abandoneaza, ori sunt cazuri deosebite, dar asa intelegeri...am 3 verisoare bune.
Nu ar face gestul; si, fiindca veni vorba, ca discutam de barbati si ce cred ei, chiar daca vreuna ar fi de acord, m-ar cotonogi sotul ei.
Nici nu indraznesc sa ma gandesc macar!
03-05-2014, 10:29 PM
Sa-ti dea copilul o femeie? Nici in visele tale01)) Doar sa te transformi in Superman si sa o iei cu tot cu el ,asta daca nu te cotonogeste intai sotul ei01)))
03-05-2014, 10:50 PM
Mi-ai confirmat, nici barbatii nu se joaca cu asa ceva.
Probabil ceea ce era de demonstrat in topic.
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication