Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buna!
01-18-2014, 05:09 PM
Buna!
Bine v-am gasit!

Numele meu este Roberta, sunt din Bucuresti.

Poate ne vom cunoaste mai bine pe parcurs, pentru inceput incerc sa explic ceea ce vreau sa fac pe aici.
Sunt pasionata de meteorologie, climatologie, si alte stiinte in general.

Putem insa discuta despre tot si nimic, nimicul putand insemna si acel ipotetic "big-bang", un nimic din care s-a nascut totul...
Dar poate insemna si simple flecareli, pierderi de vreme, depinde si de voi ce vreti sa discutam.
Cat despre tot, nu poate fi cuprins niciunde, iar nimicul - e doar o iluzie faptul ca acest subiect ar putea fi epuizat vreodata...

http://stiintasitehnica.com/stiinta/un-t...spre-nimic
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
01-18-2014, 07:55 PM
RE: Buna!
Roberta, bine ai venit !
01-18-2014, 08:53 PM (This post was last modified: 01-18-2014 09:23 PM by anuk.)
Multumesc, bine te-am gasit!
O sa ma joc aici un pic sa vad daca-mi iese atasarea pozelor.
Scuze daca nu are legatura, poate ma revansez pe parcurs.
Test deci:

[Image: DSC06528_zpsbdec6794.jpg]
01-18-2014, 09:23 PM
Ti-a iesit 09
01-18-2014, 10:39 PM (This post was last modified: 01-18-2014 10:42 PM by degetica.)
Mai ,cred ca am uitat un lucru esential cand m-am inscris pe acest forum...sa ma prezint.01
Buna ,sunt degetica01)) si recunosc ca imi place acest forum din varii motive.Sa le enumar
1. imi place sa-i altoiesc chelia lui Gogu din cand in cand
2.Imi plac veselia si omenia lui Old
3. imi place compania celor cu care vin in contact ,chiar daca uneori ii mai alerg cu facaletu .
Acu sa nu sa se supere nimeni pentru prezentare ,dar daca mos Craciun s-a prezentat la apel ,degetica ,ce are veleitati de elfita de ce n-ar face-o?01))))))
Si buna Roberta...Anastase?01
01-19-2014, 07:51 AM
Roberta, bine ai venit!60

...si maine este o zi...
Visit this user's website Find all posts by this user
01-19-2014, 09:42 AM (This post was last modified: 01-19-2014 09:47 AM by Sarrah.)
Multumesc frumos pentru primire.
Nu Anastase, desi am ceva tangente cu politica, insa sunt mult prea sensibila.(prea fragila pentru un razboi atat de mare)
Doar Sarrah pe aici, cu dublu "R", unul de la Roberta, celalalt din agramarea cuvantului Sahara.
Probabil voi dedica un topic desertului, sunt multe lucruri interesante de spus.

[Image: sarrah_zps9f20de0b.jpg]
01-19-2014, 09:45 AM
Bun venit Sarrah!
Eu sunt cu cutremurele, apropos de chestiile stiintifice. 01

Un popor care alege politicieni corupţi, impostori, hoţi şi trădători nu este victimă, ci complice.

George Orwell

P.S.: Un popor de prosti care voteaza hoti si talhari e un popor de mancurti care nu merita decat dispret, un popor vrednic de sila.
Visit this user's website Find all posts by this user
01-19-2014, 09:57 AM
Din pacate nu le putem prevedea. Statistic doar, dar nu ne ajuta...Bulina nu consolideaza nici cladirile nici scoarta.
Macar daca s-ar rusina si ele vazand bulina pe cladiri...
Si...ai grija ce-ti doresti, sa nu se indeplineasca.
01-19-2014, 11:50 AM (This post was last modified: 01-19-2014 11:51 AM by degetica.)
(01-19-2014 09:42 AM)Sarrah Wrote:  Multumesc frumos pentru primire.
Nu Anastase, desi am ceva tangente cu politica, insa sunt mult prea sensibila.(prea fragila pentru un razboi atat de mare)
Doar Sarrah pe aici, cu dublu "R", unul de la Roberta, celalalt din agramarea cuvantului Sahara.
Probabil voi dedica un topic desertului, sunt multe lucruri interesante de spus.

[Image: sarrah_zps9f20de0b.jpg]

Draga Roberta ,fara agramare01 politica nu e un razboi ,ca acela are finalitate .politica e altceva ce se manifesta pe marginea ...poporului ...si care se innoieste ciclic01.Poate gasesti daca deschizi acesl topic si cum din nimicul desertului apar cactusii01)) Asa cum i-ai spus lui GeoX...ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa se implineasca ...Buna sedere pe la noi01!
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication