Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eu vreau sa fumez!
03-12-2016, 07:29 PM
RE: Eu vreau sa fumez!
Nu uitatai ca legea antifumat, prin care se interzice complet fumatul in toate spatiile inchise, in cele de la de la locul de munca, in locurile de joaca pentru copii, in unitati sanitare, precum si in cele de invatamant, intra in vigoare pe 16 martie 2016.

"Să fii veșnic tânăr nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești."

Ana Aslan
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
03-30-2016, 09:08 AM
Desi legea antifumatului deabia a intrat in vigoare, studentii se revolta si au iesit deja in stada, medicii psihiatri se plang ca bolnavii psihiatrici intra in sevraj......ce mai, o gamada de nemultumiti 04:

Nemultumirile si opiniile lor aici :

http://www.evz.ro/studentii-au-iesit-ier...atrie.html

"Să fii veșnic tânăr nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești."

Ana Aslan
04-25-2016, 08:32 PM
Desi sunt sceptica ....zic ca nu-i nimic gresit daca incercati sa va lasati de fumat consumand fructele si legumele recomandate de medicul Hülya Akan, de la Spitalul Universitar Yeditepe.Acesta sustine ca un studiu arata ca dependenta de nicotina poate fi diminuata consumand regulat de suc de portocale, suc de rosii sau fulgi de ovaz ."Nu doar ajută la ţinerea sub control a nevoii de nicotină dar în acelaşi timp ,sunt utile pentru îndepărtarea efectelor dăunătoare ale ţigărilor asupra organismului, "susţine medicul Hülya Akan.

http://www.rador.ro/2016/04/22/dependent...si-legume/

Ana Aslan
05-19-2017, 08:19 PM
[Image: images_zpsfcxhphfo.jpg]

Ana Aslan
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication