Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fobiile, maniile si obsesiile
07-24-2014, 01:23 PM
RE: Fobiile, maniile si obsesiile
(07-23-2014 07:08 PM)degetica Wrote:  Pai nu cred ca are abilitati de inotator01

Asta explica de ce nu vrea sa inghita lichide!
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
07-24-2014, 04:29 PM
(07-24-2014 01:23 PM)Sarrah Wrote:  
(07-23-2014 07:08 PM)degetica Wrote:  Pai nu cred ca are abilitati de inotator01

Asta explica de ce nu vrea sa inghita lichide!

Vezi ca bati campii,Sarrah ...prea mult ...Poate gaseste anuk denumirea acestei fobii a tale..
07-24-2014, 05:23 PM
Nu neaparat o frica ci altceva ......sa zicem patologic ceva ce ar avea o legatura cu depresia ?
Sau poate o frica de realitate ? Sau poate o o imaginatie debordanta ?
07-24-2014, 10:00 PM
Cine cauta gaseste 09 Fata nostra are ANDROPHOBIA - teama de barbati , lucru recunoscut de ea. Nu-i asa Sarah, ca-i corect? Ar putea insa fi si COITOPHOBIA - teama de relatii sexuale .,ramane de vazut cum va fi cu EA.
07-25-2014, 08:19 AM (This post was last modified: 07-25-2014 08:21 AM by Sarrah.)
(07-24-2014 10:00 PM)anuk Wrote:  Cine cauta gaseste 09 Fata nostra are ANDROPHOBIA - teama de barbati , lucru recunoscut de ea. Nu-i asa Sarah, ca-i corect? Ar putea insa fi si COITOPHOBIA - teama de relatii sexuale .,ramane de vazut cum va fi cu EA.

Si una si alta, as putea si argumenta de ce, cu lux de amanunte, desi am mai facut-o si cu alte ocazii, poate incomplet.
Si din ceea ce am vazut in alte cupluri apropiate anturajului, o familie a ajuns la divort din cauza ca ea nu a vrut sa aiba copii.
Eu nu pot avea si riscul e mare in acest sens.
Radacina e in faptul ca, in relatiile cu ceilalti nu suport sa ma atasez de cineva (oricine) ca apoi sa ma despart dintr-un oarecare motiv.
Mai ales daca ajung si la intimitati, cu atat va fi mai dura despartirea.
Daca ajung la intimitati cu ea, o eventuala despartire mi s-ar parea mai usor de suportat, desi tot foarte greu va fi.
Cauza principala o gasesc in socul pierderii atat de bruste a ambilor parinti...Nu as mai vrea sa pierd pe cineva apropiat, poate acest termen trebuie cautat... De asta mi-e groaza, groaza!!!
Din acelasi motiv, mi-e teama sa imi fac prieteni...De aceea, cand am jucat tenis de masa cu acel baiat mi-a venit acut sa plang si m-am retras...
07-25-2014, 08:42 AM
Tie ti-e teama sa traiesti ,sa te comporti firesc ,sa faci ce smti in mod spontan fara sa treci totul . prin filtrul ratiunii.
07-25-2014, 09:06 AM (This post was last modified: 07-25-2014 09:18 AM by Sarrah.)
Ideal ar fi sa nu simt nevoia sa ma apropii de nimeni. Daca nu va fi sa fie nici ea, (desi sper cu toata fiinta mea sa fie) atunci sper sa pot trai singura. Si gandul unei singuratati e groaznic, apoi...pana va fi o alta...ar mai trece ani...
In privinta barbatilor e clar drum inchis, stiu ca isi doresc copii si stiu ca ar fi dornici sa profite de mine. Deci, drum inchis.
Asa ca, mintea mea a fost fortata sa aleaga aceasta cale.

De fapt, in una din postarile anterioare am spus ca, numesc toate astea "frica de viata", exista postarea...
Cunosc bine "apele in care ma scald zi de zi..."
07-25-2014, 03:11 PM
(07-25-2014 09:06 AM)Sarrah Wrote:  Ideal ar fi sa nu simt nevoia sa ma apropii de nimeni. Daca nu va fi sa fie nici ea, (desi sper cu toata fiinta mea sa fie) atunci sper sa pot trai singura. Si gandul unei singuratati e groaznic, apoi...pana va fi o alta...ar mai trece ani...
In privinta barbatilor e clar drum inchis, stiu ca isi doresc copii si stiu ca ar fi dornici sa profite de mine. Deci, drum inchis.
Asa ca, mintea mea a fost fortata sa aleaga aceasta cale.

De fapt, in una din postarile anterioare am spus ca, numesc toate astea "frica de viata", exista postarea...
Cunosc bine "apele in care ma scald zi de zi..."

Cred ca cele doua motive formeaza un paravan dupa care doresti sa-ti ascunzi anormalitatea.Cata experienta ai tu pt a trage concluzia ca barbatii,toti, isi doresc copii? O atractie puternica dintre cei doi genereaza solutii pt a rezolva problema de a avea copii . Sa nu crezi ca esti singura in ac situatie dar o maturitate suficienta intr-un cuplu bazat pe o inlantuire reala ( sentimental) va duce la rezolvarea acestei probleme.
Si dece ar vrea barbatii sa profite de tine,ce ai tu atat de provocator fata de alte femei? Eu cred ca depinde doar de tine daca o pot face sau nu
07-25-2014, 06:56 PM (This post was last modified: 07-25-2014 06:58 PM by Sarrah.)
@Ionut, desigur ca ar fi destui cu care m-as putea intelege.
Nu-mi reprosez faptul ca nu am gasit si nici macar faptul ca nu am cautat.
Poate nu intelegi ca am dus o cursa de supravietuire, nu am trait.
Numai cat timp mi-a luat sa pot locui singura in garsoniera parintilor mei...
Ce spui tu... sunt lucruri ce se realizeaza greu, oricum acum faptul e consumat.
Mi-am pastrat insa sansa de a avea un copil "al nostru", fapt foarte important!
Nu am pretentia ca am dreptate sau ca ti-am raspuns complet.

Cert e ca as fi fost distrusa complet daca dadeam de un badaran...
Aceasta perspectiva a fost apocaliptica pentru mine.

Asa, supravietuiesc inca...
07-25-2014, 08:51 PM
(07-25-2014 06:56 PM)Sarrah Wrote:  @Ionut, desigur ca ar fi destui cu care m-as putea intelege.
Nu-mi reprosez faptul ca nu am gasit si nici macar faptul ca nu am cautat.
Poate nu intelegi ca am dus o cursa de supravietuire, nu am trait.
Numai cat timp mi-a luat sa pot locui singura in garsoniera parintilor mei...
Ce spui tu... sunt lucruri ce se realizeaza greu, oricum acum faptul e consumat.
Mi-am pastrat insa sansa de a avea un copil "al nostru", fapt foarte important!
Nu am pretentia ca am dreptate sau ca ti-am raspuns complet.

Cert e ca as fi fost distrusa complet daca dadeam de un badaran...
Aceasta perspectiva a fost apocaliptica pentru mine.

Asa, supravietuiesc inca...
Acela nu va fi niciodata al vostru ci doar crescut de voi,nu va avea nici o farama din genele voastre ci doar ii veti imprima o educatie dupa chipul si asemenarea voastra si asta doar daca va a vea un fond propice.Acum sa nu te superi pt ce scriu dara asta este adevarul pur ,trist dar adevarat.In rest, despre badaranie nu avem ce vorbi
este total relativ, se mai zice ca cine se aseamana se aduna ,altfel actioneaza legea respingerii.Se mai zice ,ca de ce ti-e frica nu scapi dar pana nu incerci nu poate fi vb despre o certitudine.Cat despre supravietuire ,mi-ar fi placut sa vrei mai mult, dar totul este in mainile tale si a celui de sus(nu cel de deasupra).
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication