Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cometa Elenin si "Apocalipsa"
08-11-2011, 05:16 PM
RE: Cometa Elenin si "Apocalipsa"
04: ai risipit misterul si conspiratia 09 abia asteptam neste speculatii .
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
08-11-2011, 08:09 PM
Pazea ca vine cometa Lenutza...si ne da hutzaa Rofl Rofl Rofl

Un popor care alege politicieni corupţi, impostori, hoţi şi trădători nu este victimă, ci complice.

George Orwell

P.S.: Un popor de prosti care voteaza hoti si talhari e un popor de mancurti care nu merita decat dispret, un popor vrednic de sila.
Visit this user's website Find all posts by this user
08-11-2011, 10:37 PM
@angela74 cele 72 ore de intuneric le intalnesti si in biblie in apoclipsa

"Stiu cine sunt si imi place asa cum sunt"Am incredere in mine orice s-ar intampla. Sufletul meu stie sa aleaga exact ceea ce am nevoie, sunt convinsa ca exista un rost divin in tot ceea ce se petrece si ca nimic nu este intamplator...
08-11-2011, 10:46 PM
...72 de ore ... intuneric ???
...stiintific vorbind , nu prea vad cum ...

AUM MANI PADME HUM
08-11-2011, 10:56 PM (This post was last modified: 08-11-2011 11:04 PM by anuk.)
(08-11-2011 10:46 PM)mariusvalentin Wrote:  ...72 de ore ... intuneric ???

Ai impresia ca se cauta argumente stiintifice ? daca nu ma insel ,asta este profetia Sfintei Fecioare Maria aparuta la Fatima,(ce de a treia )
08-12-2011, 12:03 AM
(08-11-2011 10:56 PM)anuk Wrote:  

Ai impresia ca se cauta argumente stiintifice ? daca nu ma insel ,asta este profetia Sfintei Fecioare Maria aparuta la Fatima,(ce de a treia )

Predictii pentru 2011.
James Douglas Cottrell prezice ca cometa Elenin care va ajunge in apropierea Pamantului la jumatatea lui octombrie, si apropierea acesteia va avea efecte devastatoare asupra Pamantului: forte gravitationale semnificative vor fi resimtite in emisfera nordica la sfarsitul lui octombrie, inceputul lui noiembrie. Din Rusia pana in Canada vor avea loc perturbatii electromagnetice intense.
Japonia va fi lovita din nou de cutremur in iunie si octombrie care se vor manifesta in partea nordica si alte cutremure in mai multe regiuni din sud.
Pe parcursul anului alte evenimente vor marca omenirea: activitatea vulcanica se va intensifica, si daunele vor fi considerabile: un numar record de uragane, dezastre naturale, si super-furtuni, cresterea inexplicabila a temperaturii oceanelor ( cu impact asupra incalzirii globale), asasinate politice, tulburari semnificative ale sistemului financiar globalizat....etc..
http://yashtarot.blogspot.com/2011/08/di...cayce.html
08-12-2011, 10:13 AM
(08-11-2011 10:56 PM)anuk Wrote:  

Nu e vb de Maria, cred ca i-au atribuit-o, dealtfel ca si lui Padre Pio, care certa lumea cand cereau previziuni.

Alta data , parca, nu era atata valvoi pt o cometa. Imi aduc aminte cand a trecut Haley si a fost vizibila si de la noi, iesisem cu o prietena la o tigara si am vazut-o, aproape intamplator. Un om era cu catelul la plimbare si avea un binoclu de toata frumusetea, ni l-a dat sa admiram spectacolul si ne-a tinut o lectie de astronomie.
ps: si doar mi-a zis mama sa nu stau de vb cu necunoscuti.09

[Image: 2ik9p49.jpg]
08-13-2011, 10:25 AM (This post was last modified: 08-13-2011 10:27 AM by Angela74.)
E cineva amator de senzational? iaca'sa:

Leonid Elenin a descoperit cometa, in filmul Deep Impact ,tipul care o descopera se cheama Leo

In film cometa e descoperita in 10 ale lunii, numai ca mai nu decembrie

Cei 2 astronomi s-au nascut in luna ianuarie (Leonid si Leo)

Elenin este un mesaj cifrat care inseamna Extinction-Level-Event-Nibiru-is-Near?

Asa, acuma sa trecem la lucruri mai serioase, in septembrie va trece pe langa soare, iar in octombrie ar trebui sa o vedem, destul de luminoasa printre stelele din constelatia leului, asta doar daca nucleul sau nu se va spulbera in periheliul cu soarele. ( cuvantul asta ciudat abia l-am invatat, sper sa-l fi folosit corect09)

Iar acuma nu m-am lamurit daca virgula cometele au camp magnetic. Au sau n-au? O bucata de roca si gheata parca nu ar avea, unii sustin totusi ca are si ar putea interactiona cu cm al pamantului.

08-13-2011, 11:49 AM
Suntem la mijlocul lui august asa ca pot posta ce s-a "profetit " pt 15 martie 2011 referitor la cometa Elenin 04:

"Există voci care susţin că misterioasă Planeta X (Nibiru sau Tyche) este una şi aceeaşi cu celebră cometă Elenin (C/2010 X1). Cometa a fost descoperită de astronomul rus Leonid Elenin. Cel mai bizar lucru este că iniţial s-a calculat că ea a trece la o distanţă considerabilă de Pământ, adică la mai bine de 8 UA (1 196 784 000 km) iar acum calculele oamenilor de ştiinţă arătă cu totul altceva.
În dată de 4 martie 2011, misterioasă cometa/planeta va pătrunde în planul solar ecliptic şi se va afla la 2,26 UA (unităţi astronomice ce echivalează cu aproximativ 338 091 480 km de Pământ). Începând cu această dată, Elenin va influenţa Pământul, activitatea vulcanică dar şi cutremurele se vor intensifica într-o perioadă de timp foarte scurtă.
La numai câteva zile, adică pe 15 martie 2011, Saturn, Elenin, Pământul, Soarele, Jupiter şi Uranus se vor alinia într-o primă conjuncţie cu urmări nefaste pentru sistemul nostru solar. Pe Pământ în dată de 15 martie 2011 or avea loc fenomene naturale de o intensitate ieşită din comun. Pământul o să fie influenţat de magnetismul planetei misterioase şi se va produce o explozie gravitaţională de o intensitate foarte mare care nu doar vă perturba câmpul magnetic al Pământului forţând mişcarea polilor magnetici."

Da, are camp magnetic"Dacă cometa Elenin este Planeta X, ce se presupune că fiind o pitică roşie, atunci Pământul a avea de suferit din cauza influentelor magnetice şi gravitaţionale ce provin de la pitică roşie. În cazul în care Elenin este doar o cometă, putem concluziona că direcţia pe care se îndreaptă este una singură, Pământul."
08-18-2011, 11:19 AM (This post was last modified: 08-18-2011 11:20 AM by Angela74.)
O lasam pe Ilenuta in pace? Nu, ca se supara.

Traiectoria cometei din filmul 'deep impact'

[Image: deepimpacttraittoria.jpg]

Traiectoria Elenin

[Image: elenintraiettoria.jpg]

Plus presedinte american negru 09

Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication