Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cometa Elenin si "Apocalipsa"
07-24-2011, 10:29 AM (This post was last modified: 07-24-2011 10:30 AM by GeoX.)
Cometa Elenin si "Apocalipsa"
Vedem cu totii ca face valuri, in spcial in randul netotilor de pe mobotix, cometa Elenin si dezastrele pe care, in conceptia lor ingusta, provocata de niste capacitati mintale extrem de reduse, ar urma sa le aduca. Parca suntem in Evul Mediu, in care cometele anuntau musai tot felul de nenorociri. Cica Elenin e teleghidata, cica are un motor care o indreapta spre pamant. Rofl Rofl Nu e de mirare ca loazele proaste au picat in masa bacalaureatul. Si sper sa pice in masa si la sesiunea din august. La munca de camp cu toate loazele obscurantiste !!!!
Intr-adevar, pe plaiurile mioritice exista o inclinatie naturala, foarte puternica, spre obscurantism medieval. Toate loazele se dau mari si tari, emana "profetii" apocaliptice si ne ameninta cu "sa vedeti ce ne asteapta", dand tot felul de interpretari unor fenomene naturale care s-au tot produs in trecut si care se vor mai produce si in viitor. Cate comete nu au trecut in ultimele decenii ? Sigur, ei speculeaza un anumit "sambure", legat de impactul unui asteroid sau al unei comete cu Terra, dar chiar si asta nu justifica tampeniile pe care le emit din cutiile lor craniene cam goale, asa, "profetii" si "clarvazatoarele". Din cate stiu, aceasta cometa Elenin oricum nu se va apropia de Pamant la o distanta la care s-au apropiat unii asteroizi in ultimii ani. Dar in fine, pentru niste specimene cu neuroni serios dereglati, avand axonii paraditi si incapabili de legaturi sinaptice sanatoase, nu e de asteptat altceva.
As aplica niste socuri electrice acestor "vizionari", "clarvazatoare", "profeti" de ocazie care se dau mari si isi dau talente de prezicatori.

Un popor care alege politicieni corupţi, impostori, hoţi şi trădători nu este victimă, ci complice.

George Orwell

P.S.: Un popor de prostovani nu merita nimic bun
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply
08-11-2011, 11:53 AM
RE: Cometa Elenin si "Apocalipsa"
Citeam un articol pe iReport-ul CNN-ului
Cica este o oarece legatura intre Elenin si cutremurele majore de pe Pamant
Past Alignments Date Location Magnitude
Elenin – Earth – Sun Feb 20 2008 Indonesia 7.4
Elenin – Earth – Sun Feb 25 2008 Indonesia 7.2
Elenin – Earth – Neptune May 12 2008 China 7.9
Elenin – Earth – Sun Feb 18 2009 Kermadec Islands 7.0
Elenin – Earth -Jupiter May 18 2009 Los Angeles, US 4.7
Elenin – Mercury- Earth July 15 2009 New Zealand 7.8
Elenin – Mercury – Earth Aug 09 2009 Japan 7.1
Elenin – Sun – Earth Sept 09 2009 Sunola islands 8.1
Elenin – Earth – Venus Feb 18 2010 China/RU/N.Korea 6.9
Elenin – Earth-Sun Feb 25 2010 China 5.2
Elenin – Earth-Sun Feb 26 2010 Japan 7.0
Elenin – Earth- Sun Feb 27 2010 Chile 8.8 [Earth knocked off axis]
Elenin – Earth- Sun Feb 27 2010 Argentina 6.3
Elenin – Earth – Mercury Mar 04 2010 Taiwan 6.3
Elenin – Earth – Mercury Mar 04 2010 Vanuatu 6.5
Elenin – Earth – Mercury Mar 05 2010 Chile 6.6
Elenin – Earth – Mercury Mar 05 2010 Indonesia 6.3
Elenin – Earth – Mercury Mar 08 2010 Turkey 6.1
Elenin – Earth – Neptune May 05 2010 Indonesia 6.6
Elenin – Earth – Neptune May 06 2010 Chile 6.2
Elenin – Earth – Neptune May 09 2010 Indonesia 7.2
Elenin – Earth – Neptune May 14 2010 Algeria 5.2
Elenin – Earth – Jupiter Jan 03 2011 Chile 7.0
Elenin – Earth – Sun March 11 2011 Japan 9.0 [Earth knocked off axis]

Acum, nu am stat sa verific datele, dar in acelasi articol apar si previziuni de cutremure, in functe de traiectoria lu' Elenin

Future Alignments Date Note
Elenin – Mercury – Mars – Earth Sept 06 2011
Mercury – Sun – Elenin Sept 25 2011
Sun – Elenin – Jupiter Oct 11 2011 Elenin 0.246au from Earth; that’s a quarter of the distance to the sun.
Oct 17 2011 Elenin closet to earth 0.232au
Oct 20 2011 Elenin will enter Earth orbit and we will experience a gravitational pull.
Nov 02 2011 Earth enter Elenins tail/ previous path
Venus – Earth- Elenin – Mercury Nov 11 2011
Sun – Mercury – Earth – Elenin Dec 04 2011
Mars – Elenin – Jupiter Dec 25 2011
Final Alignment: Elenin – Earth – Sun Dec 21 2012

Sa vedem ce si cum 04
Deci, conform articolului, pe 6 septembrie ar trebui sa avem zgaltza zgaltza mare 01
Om trai si om vedea.

Pentru curiosi, articolul este aici http://ireport.cnn.com/docs/DOC-640370

Cand armele sunt ilegale, numai delincventii au arme.
Find all posts by this user
08-11-2011, 12:00 PM (This post was last modified: 08-11-2011 03:22 PM by anuk.)
Cutremurele urmatoare "undeva in lume " 04: ,tot e bine ca nu are si probalitatea de 50% in x sau y locatie .
08-11-2011, 12:03 PM
Si legatura e pe undeva pe la Pascani, ca sa citez un clasic in viatza 04

"Nu inceta niciodata sa zambesti, nici chiar atunci cand esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate indragosti de zambetul tau. "Gabriel José García Márquez
08-11-2011, 03:00 PM (This post was last modified: 08-11-2011 03:04 PM by GeoX.)
Legatura de tip "personal" cu viteza maxima de 30 la ora Rofl Rofl Rofl
Oricum, avand in vedere ca, in medie, anual avem cam 18-21 cutremure de magnitudini peste 7,0, mare mirare ca un eventual seism de 7-8 grade produs la finele lui august sau in septembrie sa nu fie "corelat" cu mult-mediatizata cometa. Oricum dai, s-o nimeri...59

Un popor care alege politicieni corupţi, impostori, hoţi şi trădători nu este victimă, ci complice.

George Orwell

P.S.: Un popor de prostovani nu merita nimic bun
Visit this user's website Find all posts by this user
08-11-2011, 03:10 PM (This post was last modified: 08-11-2011 03:45 PM by Angela74.)
''Intr-adevar, pe plaiurile mioritice exista o inclinatie naturala, foarte puternica, spre obscurantism medieval''

- nu numai, toata lumea, care are timp de astfel de chestii ,emite ipoteze, cauta coincidente.

Oricum, dragilor, am dat de unu Carl Johan Calleman, vedeti si voi daca se intelege cu traslate, eu am citit in italiana.

http://translate.google.it/translate?hl=...md%3Divnso

Ce mi-a ramas mie in tartacuta este coincidenta aparitiei a doua comete si nu una cu diferite profetii ,aparent independente unele de altele.
Cica atunci cand trec cometele ,ne asteapta 3 zile de intuneric, cataclisme varii, nu neaparat in legatura de cauzalitate cu ele. Daca scapati dupa alea 3 zile, e ok, poate chiar ia contur ceva asemanator cu povestile noastre postapocaliptice, ca si-asa bem si mancam de cateva luni bune.09

Deci: 1 profetii maya- stiti cu totii despre ce este vb
2 profetii Hopi
3 profetii crestine- nu prezicatori din aia sariti ,din America, care vb de un corp ceresc albastru ( sa vedem ce culoare va avea cometa), iarasi de 3 zile de intuneric, in care trebuie stat la adapost ,fara a privi afara, curioasele sa se abtina, ca-i vai si-amar de capu lor.35

Daca aveti rabdare sa cititi ,mai extrapolati voi coincidente.
Cometa Elenin pe bancnota de 10 franci elvetiana?

[Image: 10francsdetail.jpg]

Schopenhauer spunea: ori se crede, ori se gandeste.
Cine este dispus sa creada, nu are nici un interes sa se informeze in mod serios, sau sa pretinda lucruri logice, suspenda propria gandire critica, ia de bun ce spun altii si se distreaza sa inventeze sau sa profite.

[Image: 2ik9p49.jpg]
08-11-2011, 03:49 PM
Având în vedere ceea ce stim despre calendarul Maya se încheie la 28 octombrie 2011 se pare evident că cele două comete Honda şi elenin sunt candidaţi serioase pentru a îndeplini aceste profeţii...........acum calendarul maya se termina in 29 oct nu 21 decembrie 2012? ..................Având în vedere ceea ce stim despre calendarul Maya se încheie la 28 octombrie 2011 se pare evident că cele două comete Honda şi elenin sunt candidaţi serioase pentru a îndeplini aceste profeţii.

"Stiu cine sunt si imi place asa cum sunt"Am incredere in mine orice s-ar intampla. Sufletul meu stie sa aleaga exact ceea ce am nevoie, sunt convinsa ca exista un rost divin in tot ceea ce se petrece si ca nimic nu este intamplator...
08-11-2011, 04:40 PM
Nu-mi aminteam unde am citit despre cele 3 zile de intuneric

http://www.premonitii.ro/showthread.php?tid=19756

[Image: 2ik9p49.jpg]
08-11-2011, 04:56 PM
(08-11-2011 03:10 PM)Angela74 Wrote:  Cometa Elenin pe bancnota de 10 franci elvetiana?

[Image: 10francsdetail.jpg]

Schopenhauer spunea: ori se crede, ori se gandeste.
Cine este dispus sa creada, nu are nici un interes sa se informeze in mod serios, sau sa pretinda lucruri logice, suspenda propria gandire critica, ia de bun ce spun altii si se distreaza sa inventeze sau sa profite.

Cica.....Combinatia de cuvinte din "ELENIN". ELE poate fi si prescurtarea de la "ELEVEN", deci ... 11 iar NIN prescurtarea de la "NINE", adica ... 9 !!!
04:
"potrivire" absolut uluitoare intre desenul de pe bancnota elvetiana de 10 franci, editia 6, din 1979 !!! si pozitionarea planetelor si a orbitei lui Elenin in data de 26. sept. 2011

Ce sa intelegem din acesata speculatie ? ca elvetienii........?
08-11-2011, 05:05 PM
Apropo de bancnota de 10 franci elvetieni, nu este vorba de nici un Nibiru.
Bancnota este o editie aniversara a lui Leonhard Euler, iar in imaginea cu sistemul solar apare traiectoria asteroidului 2002 Euler
http://en.wikipedia.org/wiki/2002_Euler

Cand armele sunt ilegale, numai delincventii au arme.
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication