Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Comunicarea cu persoanele dificile
04-15-2014, 01:08 PM
RE: Comunicarea cu persoanele dificile
Daca "traduc" ..... ( puncte-puncte ) tu, ai comunicat prin omisiune, ce-i drept interpretabil.09
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
04-15-2014, 11:19 PM
Te rog sa interpretezi01)) Am vazut atatea ,,interpretari,,ca una in plus nu strica01))
04-16-2014, 09:05 AM
Vrei sa fiu off topic ? 09
04-16-2014, 11:09 AM
Sigur nu poti fi off topic daca ma incadrezi la comunicarea cu persoane dificile09 asa ca ...astept interpretarea01))
04-16-2014, 12:35 PM
Nu te-am incadrat nicari, puncte-puncte este o comunicare prin omisiune sau o intrerupere de ganduri . Este interpretabil pt cititorul se poate gandi la mai multe variante ,bune sau rele, dupa caz.
04-16-2014, 01:22 PM
Sarrah e rea, desi isi recunoaste din defecte.
Voi sunteti bune si nu aveti defecte, desigur.
04-16-2014, 03:36 PM
Nimeni nu a spus asta si nu cred ca este cineva perfect iar in acest topic ,nu punem in discutie daca cineva este bun sau rau ,ci doar cum comunicam cu pesoane care au probleme de comunicare.pt ,in viata de zi cu zi sau in mediul virtual , interacţtionam cu alti oameni si evident este imoprtant modul de comunicare.
04-16-2014, 07:26 PM (This post was last modified: 04-16-2014 07:28 PM by degetica.)
(04-16-2014 01:22 PM)Sarrah Wrote:  Sarrah e rea, desi isi recunoaste din defecte.
Voi sunteti bune si nu aveti defecte, desigur.

Sarrah,eu cred ca ai fost pe la niscavai munte si ori ti s-a aerisit prea tare memoria ,ori ploaia ti-a spalat-o01))Unde am spus noi ca esti rea? Nu ne pune in carca ce nu am facut...Defecte? Toti avem ,unii mai multe ,altii mai putine,dar in mod sigur nimeni nu e perfect...

(04-16-2014 03:36 PM)anuk Wrote:  Nimeni nu a spus asta si nu cred ca este cineva perfect iar in acest topic ,nu punem in discutie daca cineva este bun sau rau ,ci doar cum comunicam cu pesoane care au probleme de comunicare.pt ,in viata de zi cu zi sau in mediul virtual , interac┼útionam cu alti oameni si evident este imoprtant modul de comunicare.

Iti spun eu ca din cate mi-am dat seama ,cu Sarrah,cum o dai ,cum o sucesti,ajungi cu ea tot la Ploiesti01))
04-17-2014, 09:15 AM
Ei, nu trebuie sa va suparati, dar oamenii ajung intr-un fel sau altul in urma a ceea ce li se intampla, mediul, anturajul, soarta, educatia si altele.
Sigur, nimeni nu e prfect. Schimbarea cuiva e greu de facut, sigur ca ar veni din interior, dar in ceea ce ma priveste ma voi schimba atat cat va fi necesar si atat cat voi fi in stare pentru persoana ce o iubesc.
De dragul ei, pentru a-i fi apropiata, pentru a o apropia.
Pentru altii voi fi aceeasi, poate chiar mai rece.
Nu e adevarat ca ajungi tot la Ploiesti, imi recunosc defectele.
04-17-2014, 09:27 AM
Din punctul tau de vedere, tu, ai intotdeauna dreptate.
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication