Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dezactivare remote control
10-18-2010, 11:18 AM
Dezactivare remote control
ce inseamna remote control? inseamna ca daca exista un soft in calculatorul tau (pe care il poti primi chiar pe mess, de la "binevoitori") cineva, de la distanta, iti poate accesa si controla calculatorul, avand acces la parole, documente personale etc. ca sa evitati asta, 1.nu accepta nicodata programe nesolicitate, cu extensia .exe; 2. dezactivati remote control. Cum?
pentru windows XP, start - settings - control panel - system - remote. acolo debifati toate casutele (sa arate ca in figura de mai jos)

dupa ce faceti asta, va sfatuiesc sa va schimbati toate parolele stocate in calculator.

Attached File(s) Thumbnail(s)

Lipsa de toleranta naste monstri.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-29-2010, 08:49 AM
RE: Dezactivare remote control
imi apare pe bara de jos pe destop remote ce sa fac
12-29-2010, 09:57 AM
CB, poti sa faci un print screen si sa-l postezi aici?

Cand armele sunt ilegale, numai delincventii au arme.
01-11-2011, 04:32 PM
http://www.premonitii.ro/showthread.php?...5#pid64465

aici,la sfarsitul postului,apare o chestie interesanta,scrisa cu blue,in loc de link.
vreau si eu sa invat cum se procedeaza!
mod ,ma inveti ? Kiss

Purtarea cu adevarat omeneasca este bunavointa fata de semeni. (Marc Aureliu, Catre sine insusi)
01-11-2011, 04:55 PM (This post was last modified: 01-11-2011 04:56 PM by anuk.)
"Pe plan local, in anul 2010 a avut loc o explozie a folosirii retelelor sociale si acest lucru a atras dupa sine si o crestere ingrijoratoare a atacurilor informatice indreptate asupra acestora, lucru ce se va extinde cel mai probabil si in 2011. Un experiment pe care l-am derulat recent pe Facebook si Twitter a scos in evidenta faptul ca 97% dintre utilizatori nu verifica linkurile primite de la prieteni, inainte de a le accesa, ceea ce a dus la cresterea infectiilor cu viermi si virusi", a declarat pentru DailyBusiness.ro Catalin Cosoi, head of online threats la compania de securitate IT BitDefender. "

http://www.dailybusiness.ro/stiri-it-c/c...edin-54685

Cum se poate verifica fara a deschide link ? Multumesc.
01-11-2011, 06:54 PM
o sa fac imediat un tutorial separat, magda.

Lipsa de toleranta naste monstri.
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication