Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
doresc daca se poate
07-10-2010, 05:01 AM
doresc daca se poate
o premonitie despre mine... am o situatie de viata mai delicata...( a fost dintotdeauna) ...vreau sa stiu doar daca voi supravietui acestei crize...
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
07-15-2010, 12:01 AM
RE: doresc daca se poate
(07-10-2010 05:01 AM)sick_angel Wrote:  o premonitie despre mine... am o situatie de viata mai delicata...( a fost dintotdeauna) ...vreau sa stiu doar daca voi supravietui acestei crize...

Totul depinde de tine in viata ,nu astepta "premonitii" .TU si numai TU poti gasi solutii,ele exista intotdeauna,trebuie doar sa-ti doresti sa rezolvi "situatiile delicate".

"Viata e o lupta deci.......te lupta."

Lupta vietii .

Copiii nu-nteleg ce vor:
A plânge-i cumintia lor.

Dar lucrul cel mai las în lume
E un barbat tânguitor.

Nimic nu-i mai de râs ca plânsul
În ochii unui luptator.

O lupta-i viata; deci te lupta
Cu dragoste de ea, cu dor.

Pe seama cui? Esti un nemernic
Când n-ai un tel hotarâtor.

Tu ai pe-ai tai! De n-ai pe nimeni,
Te lupti pe seama tuturor.

E tragedie naltatoare
Când, biruiti, ostenii mor,

Dar sunt eroi de epopee
Când bratul li-e biruitor.

Comediant e cel ce plânge,
Si-i un neom, ca-i dezertor.

Oricare-ar fi sfârsitul luptei,
Sa stai luptând, caci esti dator.

Traiesc acei ce vreau sa lupte;
Iar cei fricosi se plâng si mor.

De-i vezi murind, sa-i lasi sa moara,
Caci moartea e menirea lor.

Cosbuc
07-15-2010, 05:51 PM
foarte frumos raspuns anuk.
chiar daca mi-a adus lacrimi in ochi, lacrimi ce poate m-au facut de rasul unora, raspunsul tau folosind cuvinte intelepte ar trebui sa ne indemne pe toti sa luptam pentru ce avem sau pentru ce ne dorim, dar in special sa ne indemne sa luptam pentru viata.
07-15-2010, 07:25 PM
lacrimile nu ar trebui sa starneasca rasul. oamenii care plang au suflet, deci trebuie respectati. Yaris Kiss

Lipsa de toleranta naste monstri.
07-15-2010, 07:33 PM
foarte frumos si adevarat,mod.

Purtarea cu adevarat omeneasca este bunavointa fata de semeni. (Marc Aureliu, Catre sine insusi)
07-22-2010, 03:39 AM
sufar de o boala incurabila, nu prea ma pot descurca singura...si nu pea are cine sa ma ajute... dar are cine sa-mi faca viata amara si mai mult decat e...deci...intelegeti-ma...
07-22-2010, 11:07 AM
Angel, imi pare tare rau pentru situatia ta. Singurul ajutor pe care ti-l pot da, virtual, este o vorba buna, venita din suflet. Eu te sfatuiesc sa lupti, sa fii optimista (cat de mult poti). Se poate trece chiar si peste o astfel de incercare. Cheia este doar la tine. Daca vrei sa ne transmiti din gandurile tale, sa o faci, fara nicio retinere. Noi suntem aici sa te ascultam . Si sa te intelegem. Sanatate si putere!

"Nu inceta niciodata sa zambesti, nici chiar atunci cand esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate indragosti de zambetul tau. "Gabriel José García Márquez
07-22-2010, 04:15 PM
Ai totala mea intelegere pt situatia "delicata "in care te afli
dar...nu stiu cum te-as (te-am ) putea ajuta .Poti sa detaliezi?
07-22-2010, 05:20 PM
(07-22-2010 03:39 AM)sick_angel Wrote:  sufar de o boala incurabila, nu prea ma pot descurca singura...si nu pea are cine sa ma ajute... dar are cine sa-mi faca viata amara si mai mult decat e...deci...intelegeti-ma...
imi pare rau pt tine. daca vrei, putem sta de vorba. mai mult nu stiu cu ce te pot ajuta.

Lipsa de toleranta naste monstri.
07-22-2010, 08:57 PM
mai ingeras,ai vreo lagatura cu angel.org.ro/? in legatura cu premonitia pe care o doresti sfatul meu este sa nu te bazezi pe astfel de povesti.daca te referi la criza economica este mai greu de facut previziuni,nici chiar economistii lumii nu au prea gasit solutie ideala avand in vedere ca suntem peste tot in criza.mai concret,spune de unde esti si ce fel de ajutor doresti pt ca desi colegii de forum se ofera sa dea ajutoare virtual sunt convins ca daca ar sti despre ce este vb s-ar mai gasi si ajutoare reale.sfatul meu este sa ne spui ce te "doare" pt ca doar asa ne-am putea da seama cat putem sa te ajutam.mai cu curaj.daca ai retineri poti trimite mesaje in PM
Post Reply 

[-]
Quick Reply

Image Verification
Please enter the text within the image on the left in to the text box below. This process is used to prevent automated posts.

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication