Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cine-s dracii
02-25-2014, 11:08 PM
RE: Cine-s dracii
Pai ai sa mergi in iad daca...01))
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
02-25-2014, 11:10 PM
Nu, cu astea nu ma sperii! Pot merge noaptea in cimitir, dealtfel luam flori din cimitir noaptea, asa ca...
02-25-2014, 11:12 PM
Sa inteleg ca pe tine nu te sperie nici Sarsaila01))) Hmmm...mai vedem...01))
02-25-2014, 11:15 PM
Doar de cuvinte ma tem cu adevarat.
02-25-2014, 11:17 PM
Eu de fapte01)) Cuvintele pot fi inselatoare ,dar faptele nu.
02-25-2014, 11:24 PM
Dor al naibii cuvintele.
Poate era locul la maxime, dar o spun aici, o vorba ce am invatat-o odata cu sahul:

"Amenintarea e mai rea decat executia"
Pusa in fata faptului implinit fac ce stiu mai bine: sa depasesc momentul...
02-25-2014, 11:28 PM (This post was last modified: 02-25-2014 11:28 PM by degetica.)
De amenintari poti sa treci Sarrah daca ai creierii buni ,de fapte nu ca ele sunt un lucru intamplat.Nu incurci tu putintel borcanele?01
02-26-2014, 09:20 AM
Bun, citatul era din sah, daca imi aduc bine aminte spus de Tarrasch, un mare campion.

Tocmai pentru ca sunt inselatoare cuvintele, uneori nu stii ce sa crezi, la ce sa te astepti.
Faptul insa e fapt si ma aduce fata in fata cu realitatea si vad exact ce am de facut.
Pastiluta, lacrima si cam asta e, gata.
02-26-2014, 01:39 PM (This post was last modified: 02-26-2014 01:41 PM by degetica.)
Asa este Sarrah.Nu stii la ce sa te astepti ,dar poti macar catde cat sa intuiesti tinta lor.Cuvintele pot rani adanc ,iar faptele fac ca aceste rani sa fie de nevindecat si de neiertat.
Crezi tu ca ,,dracii,, merita atata framntare din partea ta incat sa ajungi sa plangi si chiar mai rau sa iei pastile? Eu zic ca nu.Viata e plina de trepte si e bine ca pe fiecare treapta sa fie in calea ta un om de omenie ,nu un drac.Asa ca nu te mai impiedeca de ei.Nu merita! Ei joaca la plesneala cu ipocrizie ,minciuna si manipulare.Ca doar sunt draci ...ce sa le ceri? Sa devina ingeri? Nu au sanse .Deja seful lor e chiar un inger decazut.Asa ca mai bine ii lasi in lumea lor plina de umbre si mergi inainte!
02-26-2014, 02:31 PM
Oamenii sunt oameni , buni sau rai ,in schimb dracii...sunt draci 09 Oamenii sunt reali, relationam cu ei ,despre draci insa ,nu putem spune acelasi lucru,dracii-s personaje de poveste,de mituri ,"personaje" care te tortureaza in iad si pe care bisericii ii foloseste pt a speria si "domoli" pacatosii .
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication