Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cine-s dracii
01-23-2013, 08:43 PM
RE: Cine-s dracii
He,he ! Te-ai dat de gol,m-am prins cine esti 09
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
01-24-2013, 12:21 AM
"Nimeni sa nu se amageasca.Daca i se pare cuiva,intre voi,ca este intelept in veacul acesta,sa se faca nebun,ca sa fie intelept.(Corinteni 3-18)

"A te lupta cu tine insuti este foarte periculos."
01-24-2013, 12:48 PM
A-i cunoaste pe ceilalti inseamna a fi intelept.

A te cunoaste pe tine insuti inseamna a fi Iluminat. (intelepciune su­perioara.)

A cunoaste diferite lucruri inseamna a fi invatat .

Lao Tse

Dupa DEX :

ÎNŢELÉPT, -EÁPTĂ, înţelepţi, -te, adj. 1. (Adesea substantivat) Care este înzestrat cu înţelepciune, care are mintea clară; cuminte, deştept. ♦ (Substantivat) Filozof (antic). ♦ (Despre înfăţişarea, acţiunile sau manifestările cuiva) Care exprimă înţelepciune; izvorât din înţelepciune. 2. Prevăzător, chibzuit, stăpânit. – Lat. intellectus.
01-25-2013, 10:58 PM (This post was last modified: 01-25-2013 11:24 PM by Lucifer.)
Implant
(01-23-2013 08:43 PM)anuk Wrote:  He,he ! Te-ai dat de gol,m-am prins cine esti 09
In primul rand, vreau sa-ti spun ca nu m-am dat de gol 01 pt ca dupa cum ai observat mi-am trecut data de nastere de buna voie si nesilit de nimeni.Eu totusi sper sa nu ma confunzi cu altcineva..:
1) Dialog intre 2 "prieteni":
-Cine esti si ce vrei de la mine?
La care unul dintre ei in loc sa raspunda a dat cu palma01)
Numai daca stii cine a dat cu palma ai sa stii si cine sunt eu.
2)Dialog intre Isus si un preot:
-Isuse de ce nu cobori de pe cruce?
-Nu cobor pentru ca mai am de stat aici.
Nu intamplator am readus in discutie acest dialog.Mai aveam putin si ma credeam preot,numai ca acea cruce pe care chipurile statea Fiul lui Dumnezeu nu aparuse din senin,era ca un panou ce se invartea pe o axa verticala.Niste detalii au mai fost pe acolo.. dar cu siguranta nu-mi apartineau.Cui apartine aceasta revelatie ar trebui sa ma caute sa transmit si restul detaliilor pt.ca este blocat intr-un soft foarte complex..

(01-24-2013 12:48 PM)anuk Wrote:  A-i cunoaste pe ceilalti inseamna a fi intelept.

A te cunoaste pe tine insuti inseamna a fi Iluminat. (intelepciune su­perioara.)

A cunoaste diferite lucruri inseamna a fi invatat .

Lao Tse

Dupa DEX :

ÎNŢELÉPT, -EÁPTĂ, înţelepţi, -te, adj. 1. (Adesea substantivat) Care este înzestrat cu înţelepciune, care are mintea clară; cuminte, deştept. ♦ (Substantivat) Filozof (antic). ♦ (Despre înfăţişarea, acţiunile sau manifestările cuiva) Care exprimă înţelepciune; izvorât din înţelepciune. 2. Prevăzător, chibzuit, stăpânit. – Lat. intellectus.

Pacat ca in mare parte nu ma regasesc in aceste definitii si cugetari.Am sa-ti povestesc totusi o intamplare care cred eu ca reflecta intelepciunea acestei realitati sau a posibilei vieti in care traim: Cand eram mai mic si foarte obraznic(obraznicie de care ma minunez si in ziua de azi),impreuna cu niste prieteni,nu stiu daca eram chiar 5 la numar,ne am dus la biblioteca 01).Evident nu ne-am dus ca sa citim,desi la varsta aia citeam foarte mult.In fine ,am ajuns acolo si ce crezi ca am facut?am furat un sertar cu fisele cartilor de la litera T.Ma rog, trecut-au anii uitand total de ceea ce facusem cu dragii mei camarazi din copilarie.Dupa vreo 20 si ceva de ani ajung "intamplator" la biblioteca pentru a cauta scrierile lui Ion Tugui.Surpriza!!!sertarul lipsea...02( Atunci chiar m-a durut si nu reusesc nici acum sa inteleg ce a stat la baza unei asemenea coincidente si de ce am vrut eu sa fur la varsta aia asa mica un sertar?Am mai observat ca sunt persoane care vor sa uit cine sunt sau sa ma faca sa cred ca sunt nu stiu cine....iarasi nu am inteles de ce? de ce?

01-26-2013, 09:41 PM
Discutia voastra mi-a deschis si mie apetitul pentru intamplari.
Odata, de mult, are loc un naufragiu si pe o insula naufragiaza un pescar, un filosof si un preot cu mare credinta in dumnezeu. Insula, ca oricare insula nelocuita, nu avea sursa de apa.
Dupa ce cei 3 se salveaza, a doua zi, pescarul spune
- Haideti sa facem un foc, o coliba, sa cautam mancare si sa vedem cum facem rost de apa.
Filosoful, retras in autocontamplare, nu raspunde nimic.
Preotul, cu marea lui credinta, spune:
- Eu o sa ma rog cu patos lui dumnezeu si acesta ne va salva. Vino si roaga-te si tu cu mine, si ne va salva pe toti.
Pescarul da din umeri si se apuca singur de treaba. Filosoful ramane prins in dialogurile interioare si preotul in rugaciune. Dupa 2-3 zile, filosoful si preotul mor din cauza deshidratarii iar pescarul este salvat a cincea zi.

Cand armele sunt ilegale, numai delincventii au arme.
01-27-2013, 09:32 PM (This post was last modified: 01-27-2013 09:40 PM by Lucifer.)
I-mi este dor de VOI!!!

Attached File(s) Thumbnail(s)

01-28-2013, 03:10 AM
Implant-"proba supranaturalului-sarpele"-I-
Incerc sa inteleg ce semnificatii are culoarea violet,poate voi stiti mai bine ca mine si daca nu stiti suficient sper ca interventiile mele sa va ajute atat cat va doriti,ca doar facem parte din aceeasi familie-UMANITATEA.
Revenind la "provocarile suparanaturalului" pe fundalul culorii violet am sa va povestesc ce am vazut eu sau ce am patit..cine stie,om trai si vom vedea!!
Toata lumea se invarte in jurul Bibliei,pana la urma urmei este o carte a Supranaturalului,supranatural ce pare-se ca este usor de "ciopartit"faci un site,cateva culori,introduci niste subiecte si gata,s-a rezolvat,ce sa mai,un asasinat spiritual de mai mare frumusetea.
Dupa cum spune Biblia sunt 2 pomi09V si PC,cam repede a disparut PV-ul din schema iar despre PC chiar nu vreau sa spun tot,cert este ca atunci cand l-am vazut mi se parea el cunoscut numai ca era modificat asa ca pe fotoshop.In realitate chiar m-am dus aici,in "lumea reala",sa pun mana pe copac minunadu-ma de ce este in stare Tehnica de manipulare a constintei.Am reusit sa fac si niste conexiuni cu o alta "bazaconie"ce ar fi atribuita unui desen care are in comun cu "proba supranaturalului" culori imagini si bine inteles sarpele...ca doar numai Nostradamus vede serpi cu cap de oameni,restul doar si-i imagineaza:)Interesant,un dragon fuge cu noua mere,sarpele rupe varful de spic si fraerii vor sa munceasca la Rosia Montana..nu?
Cine este sarpele?

http://www.youtube.com/watch?v=Y1PVmANeyAg

Attached File(s) Thumbnail(s)

01-28-2013, 04:40 AM
Va urma :Implant-"proba supranaturalului-sabia".Tin sa va anunt ca cine raspunde corect va primi ca premiu un cristal autovindecator(veritabil destul de mare) si pentru cel de al doilea raspuns un orgon generator pirita(si acesta la fel de mare).

01-28-2013, 10:22 PM
(01-26-2013 09:41 PM)Gogu Wrote:  Discutia voastra mi-a deschis si mie apetitul pentru intamplari.
Odata, de mult, are loc un naufragiu si pe o insula naufragiaza un pescar,...... si preotul in rugaciune. Dupa 2-3 zile, filosoful si preotul mor din cauza deshidratarii iar pescarul este salvat a cincea zi.
Eu nu detin cunoastere absoluta, dar pot sa-ti spun ca este foarte usor sa faci rau si in acelasi timp este foarte greu sa faci un bine...crede-ma,vorbele tale au trimis la sol,un avion de lupta..ee dar stai linistit ca se uita.

01-28-2013, 10:30 PM
Nimeni nu detine cunoastere absoluta. Insa vreau sa te contrazic intr-un lucru. Este usor sa faci bine 03
De fapt, daca stam totusi sa ne gandim, binele si raul sunt notiuni relative. La fel ca, de ce nu, ingerii si dracii.
Poate de aceea mi se pare ca "cine-s dracii" este concomitent, atat intrebare cat si raspuns.

Cand armele sunt ilegale, numai delincventii au arme.
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication